Drony

Czym są drony większość z nas już prawdopodobnie wie. Dla przypomnienia, są to niewielkie latające urządzenia, które zazwyczaj służą do filmowania z powietrza. Mają zamontowana kamerę wysokiej rozdzielczości , a oprócz tego nadajnik radiowy, dzięki któremu przekazują obraz pilotowi, sterującymi dronem z ziemi.

To natomiast dla przeciętnego Kowalskiego na dłuższą metę jest nudne, dlatego zmodyfikowano nieco formułę działania dronów i wprowadzono coś, co nazywa się dronem FPV.
Taki dron, od własnego pierwowzoru różni się tym, że posiada zespół kamer potrafiący uchwycić obraz konieczny do odtworzenia go poprzez okulary FPV, które zakłada pilot. Dzięki temu towarzyszy mu wrażenie, jakby de facto był w tym dronie. Niesamowita sprawa i nie zrozumie tego nikt, kto jeszcze nie spróbował. To jednak nie wszystko, ponieważ drony FPV są często używane do wyścigów, gdzie przez jak najkrótszy czas trzeba przelecieć własną maszyną określony stopień. Lot odbywa się z ogromnymi prędkościami (jak dla dronów), dochodzącymi do 100km/h. A dodatkowo, drony obejmują bardzo niski pułap w czasie wyścigu, co jeszcze mocniej podbija uczucie prędkości u pilota. Nie da się ukryć, że wyścigi dronów niedługo staną się ważnym sportem, który będzie uprawiany przez ludzi na całym świecie.
Jeśli chodzi o same maszyny, którymi są drony wyścigowe, to ich przygotowanie wymaga zastosowania bardzo lekkich materiałów. Taka konfiguracja umożliwia na osiąganie bardzo dużych prędkości, a również powoduje że urządzenia są bardzo zwrotne. Drony FPV są wykorzystywane nie tylko i wyłącznie w wyścigach, ale też w trakcie wykonywania różnego rodzaju akrobacji. Pilot obserwujący to wszystko z ziemi przez własne okulary FPV, może poczuć się jakby siedział w kabinie samolotu za sterami i de facto uczestniczył we wszystkich tych wydarzeniach, które dzieją się wysoko ponad jego głową.
Polecana strona: projektdron.com.pl.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.