Gdzie wykorzystuje się dotykowe ekrany

Pomimo tego, że wielu ludziom ekrany dotykowe tworzą skojarzenie tylko i tylko z nowoczesnymi telefonami, to tak faktycznie korzysta się z nich na prawdę dużo częściej i można je spotkać w sytuacji wielu innych urządzeń. Ekrany dotykowe w wielu sytuacjach spotkamy w sklepach, gdzie osoby zajmujące się sprzedażą. Kasjerzy w bardzo wielu przypadkach mają je do dyspozycji.

Wystarczy się przyjrzeć ich pracy, aby dostrzec, że wielu z nich korzysta z przyszłościowych kas fiskalnych, gdzie ekran dotykowy jest jedną z kluczowych części (zobacz także: dotykowe). Podobne ekrany dotykowe są oddawane do dyspozycji klientów, kiedy ci proszeni są o ocenę obsługi w danym sklepie. Właściwie każdy z nas z całą pewnością takie urządzenie miał okazje widzieć. Podobne ekrany dotykowe są w kasach samoobsługowych, które w sklepach umieszcza się po to, aby rozładować tłumy przy kasach. Z kas samodzielnych korzysta dużo osób, bo umieją to robić i idzie im to sprawnie. W przypadku niewielkich i dużych zakupów takie kasy sprawdzają się perfekcyjnie. Urządzenia, które mają panele dotykowe spotkać może też w innych sytuacjach. Często spotyka się kasy do zoo czy innych miejsc, gdzie sprzedaż biletów odbywa się za pośrednictwem automatycznych kas i tam też stosuje się panele dotykowe (więcej: Komputery panelowe). Dzięki takim urządzeniom wiele czynności można załatwić szybciej. Osoby, które zajmują się kontrolowaniem stanów magazynów, też bardzo często mają urządzenia multi touch, dzięki którym szybciej i dokładniej mogą oszacować liczebność towaru w takim magazynie. Podobne rozwiązania używa się dzisiaj na wszechstronną skalę, bo jest to bardzo duże ułatwienie.

Zobacz także: multi touch.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.