Monitory dotykowe i ekrany

Mimo tego, że wiele osóbom ekrany dotykowe kojarzą się jedynie i jedynie z nowoczesnymi telefonami, to tak naprawdę korzysta się z nich dużo częściej i można je spotkać w przypadku wielu innych urządzeń. Ekrany dotykowe częstokroć spotkamy w sklepach, gdzie osoby zajmujące się sprzedażą. Kasjerzy w większości przypadków mają je do dyspozycji.

Wystarczy się przyjrzeć ich pracy, by dostrzec, że wielu z nich korzysta z nowoczesnych kas fiskalnych, gdzie ekran dotykowy jest jedną z priorytetowych części (warto także zobaczyć: wyświetlacze przemysłowe). Podobne ekrany dotykowe są oddawane do dyspozycji klientów, kiedy ci proszeni są o ocenę obsługi w danym sklepie. Prawie każdy z nas na pewno takie urządzenie miał okazje widzieć. Podobne ekrany dotykowe są w kasach samoobsługowych, które w sklepach umieszcza się po to, by rozładować tłumy przy kasach. Z kas samodzielnych korzysta wielu ludzi, bo potrafią to robić i idzie im to sprawnie. W przypadku małych i dużych zakupów takie kasy sprawdzają się doskonale. Urządzenia, które mają panele dotykowe spotkać może też w innych sytuacjach. W znaczącej liczbie przypadków spotyka się kasy do zoo czy innych miejsc, gdzie sprzedaż biletów odbywa się za pośrednictwem automatycznych kas i tam również stosuje się panele dotykowe (zobacz także: open frame). Dzięki takim urządzeniom wiele czynności można załatwić szybciej. Osoby, które zajmują się kontrolowaniem stanów magazynów, również w dużej liczbie przypadków mają urządzenia multi touch, dzięki którym szybciej i dokładniej mogą wycenić liczebność towaru w takim magazynie. Podobne rozwiązania stosuje się dzisiaj na szeroką skalę, bo jest to bardzo duże ułatwienie.

Dodatkowe informacje: rezystancyjne.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.