Urazy ciała

Złamania mogą się przydarzyć każdemu z nas. Z pewnością takie przeżycia nie są dla na miłe, ale rzeczywistość powoduje że w ogromnej liczbie przypadków niewiele możemy na to poradzić. Szczególnie w dzieciństwie zabawy mogą nas doprowadzić do rozmaitych problemów z układem kostnym i stawowym, ze złamaniami włącznie.

Po złamaniu przychodzi dla nas nieprzyjemny czas kiedy musimy leżeć w szpitalu. Jednakże na tym nie koniec problemów. Bardzo często konieczna jest rehabilitacja, ponieważ mięśnie stają się słabe i zwiotczałe w czasie braku ruchu, gdy kończyna jest usztywniona. O ile mamy problem z nogą, najprawdopodobniej będziemy mieli problem ażeby na starcie chodzić o własnych siłach. Leczenie po złamaniach nie należy niestety do najprzyjemniejszych, niemniej jednak tak to już w życiu jest. Dlatego warto przede wszystkim przestrzegać nasze pociechy przed zbyt odważną zabawą, tak by potraktowały na siebie i nie popełniły tego samego błędu co my w swoim dzieciństwie, bądź ich koledzy. Pamiętać trzeba również o tym, żeby nigdy nie ryzykować prób powrotu do pełnego funkcjonowania tak po prostu.

Gdy rozpoczynamy rehabilitację z małym pacjentem, warto zdać sobie sprawę z tego, iż kluczowym jest fakt wybrania dobrego rehabilitanta. Osoba która nie będzie przykładać się do swojej pracy może spowodować, że u dziecka wystąpią dodatkowe powikłania po złamaniu, a tego chciałbym wszak uniknąć. Bardzo dobry terapeuta rehabilitacyjny będzie wiedział co robić, by nasza pociecha jak najszybciej wróciła do pełni funkcjonowania, a co więcej ażeby nie powstały dodatkowe kłopoty. Pamiętajmy że od tego jak dobrze przeprowadzona będzie rehabilitacja po złamaniu zależy to, czy w przyszłości nie rozwiną się dodatkowe dylematy kostno-stawowe, jak na przykład dyskopatia. Tu trzeba zwrócić baczną uwagę na to, aby dziecko nie tylko posłać do dobrego rehabilitanta, niemniej jednak również by wskazane przez niego ćwiczenia wykonywało solennie w domu. Znacznie znacząco przyśpieszy to proces powrotu do pełni funkcjonowania i zmniejszy okres gdy dziecko będzie cierpieć. Ważne jest też okazanie zrozumienia i wsparcia dla naszej małej pociechy.

Więcej informacji na stronie: stiangi.si/en/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=427632

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.