Urazy i kontuzje

Problemy z układem kostnym i stawowym mogą zdarzyć się nam w każdym wieku. Najczęściej są one wynikiem złamań czy także powikłań spowodowanych przeciążeniem pewnych partii ciał, ale w pewnych sytuacjach – w szczególności w starszym wieku – mogą być spowodowane problemami natury neurologicznej. Wówczas problem może być poważny, ponieważ na pierwszy rzut oka wszystko może się wydawać funkcjonować poprawnie, a natomiast osobę chorą mogą nachodzić niezidentyfikowane bóle czy mogą się pojawiać różnorakie dylematy z poruszaniem.

W ekstremalnych przypadkach zdarzają się na przykład zawroty głowy lub całkowita niewładność rąk czy nóg, trwająca krótką chwilę, ale mogąca spowodować utratę równowagi i bardzo poważne złamania lub potłuczenia.

Co robić w takiej okoliczności? Głównie nie zostawiajmy osoby starszej samej sobie. Musimy nakłonić ją na badania, a również powinien ją obejrzeć świetny kinezyterapeuta. O ile przyczyną problemów są przykładowo uciski na kręgosłup, to pomoże tutaj odpowiednie ćwiczenie tej partii ciała, które rozluźni uciski występujące w tym obszarze. To jednak może zrobić tylko świetny fizjoterapeuta, ponieważ w innym wypadku stawiamy jedynie taką osobę przed ryzykiem wystąpienia jeszcze bardziej poważnych powikłań.

Czasami dylematy z poruszaniem się mogą się pojawić po przebytym urazie mózgu lub wylewie. Niestety w tym drugim przypadku rzadko mamy do czynienia z powrotem do całkowitej sprawności, niemniej jednak nie należy się zniechęcać. Rehabilitacja przebiegnie poprawnie jeżeli już zatrudnimy kompetentną osobę, która będzie wiedziała co robi i będzie współpracowała z lekarzami. Warto tutaj zaznaczyć, że przenigdy nie należy próbować rehabilitacji na swoją rękę, ponieważ ta może zakończyć się większymi szkodami niż pożytkiem. Zwłaszcza leczenie po złamaniach powinien przeprowadzić bardzo dobry terapeuta rehabilitacyjny, który będzie stosownie wykwalifikowany w tym typie schorzeń. Warto być świadomym że praca z taką osobą może nas nieco kosztować, niemniej jednak weźmy pod uwagę to, że tutaj nie finanse są najistotniejsze, tylko zdrowie naszych najbliższych.

Polecana strona: ticonderoga.ru/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=188436

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.